Preloader image
EMC
Türkiye'nin en eski firmalarından olan ve Havacılık, Savunma ve Uzay Sanayine hizmet eden ORKO, çok çeşitli EMC ürünleri, RF güçlendiricileri, telsiz test sistemleri, radyo frekans test ekipmanları ve aksesuarları sağlayan ve servis veren lider bir firmadır.
EMC, EMI, RF, test cihazları, askeri ekipmanlar, alıcı vericiler, radar antenleri, Türk Silahlı Kuvvetleri, Hava haberleşmesi, DME, VOR, radom, degaussing, HF haberleşme, EMC odaları, Aviyonik, Nükleer EMC, yıldırım testi, ivme test masası, güç metre, gürültü üreteci
96
page-template-default,page,page-id-96,page-child,parent-pageid-2,theme-stockholm,qode-restaurant-1.0,stockholm-core-2.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.9,select-theme-ver-9.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,fs-menu-animation-underline,header_top_hide_on_mobile,,qode_menu_center,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1282

EMC – Elektromanyetik Uyumluluk

 

 

EMC, Elektromanyetik Uyumluluk için bir kısaltmadır. Tüm elektronik cihazlar elektromanyetik alanlara yayılma ve duyarlı olma potansiyeline sahiptir. Elektronik cihazların gündelik yaşamda yaygınlaşmasıyla, cihazların birbirleriyle etkileşime girmesinde büyük bir potansiyel var. EMC’nin tüm yönleri dikkate alınmadıkça hiçbir elektrikli ürün veya kurulumun tasarımı tamamlanmış sayılmaz. Bu sadece televizyonlar, bilgisayarlar, çamaşır makineleri, vb. gibi yaygın ürünler için önemli değildir; taşıtlar, uçaklar, gemiler ve büyük endüstriyel tesisler gibi karmaşık ürünler için özellikle önemlidir. Bunlar EMC sorunlarına çok duyarlıdır. Uyumluluk testi, aynı ortamda çalışan tüm elektrikli ve elektronik ekipmanların etkileşimini gözlemlemenizi sağlar.

 

EMC Testi, ürününüzün ilgili EMC yönetmeliklerine ve yönergelerine uygun olduğuna dair kanıt sağladığı için uzun vadeli bir yatırımdır. Başarılı bir test programından sonra, ürününüzün güvenirliğini artıracağından emin olabilirsiniz. Böylelikle garanti sorunları ve servis maaliyetleri düşer ve marka sadakatini teşvik eder. Test ayrıca, üretim öncesinde sabitlenebilecek ürünle ilgili olası sorunları veya problemleri de vurgular.

Güvenilir bir stratejik ortak tarafından sağlanan doğru EMC test ekipmanı ve tasarımı, ürününüzün uzun vadede başarısında önemli bir rol oynayabilir. 

Aksi takdirde zaman ve para kaybı kaçınılmazdır.

 

 

 

ORKO LTD. EMC konusunda gerekli standartları göz önüne alarak, yansımasız odaların, laboratuvarların tasarlanması, verici, anten ve diğer ekipmanların üretimi, tedariği, kurulumu ve personelin eğitimini, kısaca tüm projeyi üstlenmek için buradadır. MIL-STD-461, MIL-STD-464, MIL-STD-704, MIL-STG1399, RTCA DO160G, MIL-STD 1275E, (CS114, RS101, CS109, RS103, RE102, CE102) gibi daha bir çok standarda uygun testleri yapabilmek için anahtar çevrim sistemlerimiz için bize danışabilirsiniz.

EMC konusunda çalıştığımız bazı firmalarımız ve konuları şunlardır:


AMPLIFIER RESEARCH (AR – AMETEK)
AR MODULAR RF -> AMETEK PDS
RF Yükselticiler ve Modüller (DC-1 GHz, 1–50.000 W) 
Geniş Bantlı ve Alt-Bant Yarı İletken RF Yükselteçler
Taktik Askeri Telsizler için Güçlendirici Amplifikatörler  

Mikrodalga Yükselticiler (0.8–45 GHz, 1–10.000 W)
Antenler (10 kHz–50 GHz, 15.000 W girişe kadar)
EMC/RF Test Sistemleri
Hibrit Güç Modülleri
Aksesuarlar

 

SIEPEL
Genişbantlı / Darbantlı Soğurucular
Yüksek Güç Soğurucular
Yansımasız Odalar
Yankılanma Odaları
Güvenli Odalar


MONTENA TECHNOLOGY
Yüksek Voltaj Darbe Jeneratörleri (NEMP / HEMP)

Darbeli Akım Enjeksiyon Jeneratörleri (PCI)
MIL-STD İletilen Duyarlılık Jeneratörleri
ESD Jeneratörleri
Jeneratör Aksesuarları
Anten ve Yayılan Hatlar

E/H Alan Jeneratörleri
Darbe Ölçümleri, Fiber Optik BağlantılarGAUSS INSTRUMENTS
Yüksek Hız ve Performansta EMC Emisyon Ölçüm Cihazları


AETECHRON
Bırakma, Dalgalanma, Ripple Simulatörleri

Yüksek Hızlı AC/DC Yükselteçler
Standart Dalga Jeneratörleri
Doğrusal Güç Yükselticileri


NHRNH RESEARCH
Batarya Emülatörleri, Batarya Test Sistemleri
AC ve DC Elektronik Yük
AC ve DC Kaynaklar ve Simülatörler


Pacific Power SourcePACIFIC POWER SOURCE
AC ve DC Güç Çözümleri
Lineer ve (PWM) Anahtarlamalı mod Programlanabilen Güç Kaynakları3ctest ELECTRONIC CO.
ESD Tabancaları, ESD Simülatörleri
Surge, Burst, Spike Simülatörleri
Darbeli Akım ve Voltaj Simülatörleri
Birleşik Dalga Simülatörleri
EMC Otomotiv Test Sistemleri
Endüstriyel Genel Testler
Komponent Testleri